Oficjalna strona poetki Gitty Rutledge Gitta Rutledge.com


Zapraszam serdecznie do przeczytania artykułu o mojej osobie na stronie zppno.org.

 

Urodzona na pograniczu Europy i Azji w Czelabińsku na Uralu. Poetka z obywatelstwem polskim i amerykańskim. Ukończyła Wydział Elektroradiologii w Poznańskim Studium Medycyny. W 1972 r. wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Regularnie odwiedzała Polskę.

Pisać zaczęła na Manhattanie, gdzie mieszkała 37 lat. W 2008 r. zadebiutowała zbiorem wierszy pt. Labirynt. W 2010 r. ukazał się kolejny zbiór liryków pt. Fascynacje, którego promocja miała miejsce w Poznańskim Towarzystwie Przyjaciół Nauk. W pierwszych dniach 2011 r. na rynku wydawniczym pojawiła się następnie książka tej autorki – Zwierzenia, a w maju tego roku kolejna książka Namiętność. Rok później ukazał się tom Pomiędzy kroplami. U wydawców znajdują dwie kolejne pozycje: Żar uczuć i wybór wierszy zatytułowany Oczarowanie.

Pod koniec 2014 r. wydana została autobiografia Gitty Rutledge Podróż przez życie. Recenzja tej książki pióra Andrzeja Zaniewskiego znajduje się w „Pamiętniku Literackim”, t. XLVII. W ostatnim czasie autorka odbyła szereg spotkań autorskich.