Oficjalna strona poetki Gitty Rutledge Gitta Rutledge.com

Droga Gitto,

dziekuje za Twoja autobiografie. Jest bardzo wzruszajaca. Czasami zapłakałam i wtedy myślalam, och ta Gitta jest taka sentymentalna! A niebawem znowu wciągala mnie Twoja niezwykla historia życia i zaczynalam się zastanawiac, czy Ty przypadkiem nie powinnaś byla nazwać swojej autobiografi -  'W pogoni za miloscia', bo tak naprawde, to raczej chyba szukalas Prawdziwej Milosci, takiej o ktorej czytamy w książkach i ogladamy w filmach. Będąc Piękną Kobietą, wydawalo Ci się, że latwo ją będzie znaleąć. Ale może to jest tak, ze dla pieknej kobiety, to jest dużo trudniesze zadanie, ponieważ kandydatow jest tak wielu, że... kobieta czesto gubi sie w wyborze. I do tego wszystkiego jesteś osobą inteligentną i utalentowaną. Takich ludzi oddawano w ofierze Bogom! Albo ich palono na stosach! Niestety nie możemy się zmienić, nie możemy być kimś kim nie jesteśmy, tak więc musimy ciagnąć te ciężką, żelazną kule , do której jesteśmy przykuci łańcuchem i piąć się w górę jak ten buddyjski mnich w koreańskim filmie 'Wiosna, lato, jesien, zima...'.   

Twoja książka oznacza, że sie nie poddajesz, że walczysz, że krzyczysz, że próbujesz świat przekonać jak niezwykle utalentowana jestes (a jesteś) i próbujesz ten świat rzucić na kolana w podziwie  dla swojej osoby.

A robisz to wszystko, bo odczuwasz zagrożenie.

Mysle ,że ludzie niezwykle utalentowani,są w dzisiejszej dobie w poważnym niebezpieczeństwie

Sciskam mocno i serdecznie pozdrawiam

KK

 

Witam Pani Gitto! Jestem pod bardzo dużym wrażeniem Pani osoby i osiągnięć. Wiersz "Wiem" jakby ze mnie wypływał, gdybym tylko umiała tak pięknie ubrać w słowa to co czuję... Bardzo sie cieszę, że Wszechświat skrzyżował nasze drogi. Pozdrawiam ciepło i serdecznie

ELKA KRZYŻANIAK

 

Witam serdecznie Pani Gitto, czytam regularnie piękną stronę i podziwiam. Jest Pani nie tylko piękną kobietą, ale również niezwykle uzdolnioną. Ja mieszkam w Łodzi i żałuję, że nie mogłam poznać Pani osobiście na spotkaniu w Poznaniu.

U.K. - 29.10.2012

 

Muszę Ci opowiedzieć o ważnym wydarzeniu związanym z Twoją poezją. Niedawno spotkałam się z prof. Ponikiewskim i jego żoną. Podarowałam im moją książkę. Gdy ja rozmawiałam z prof. w jego gabinecie to jego zona rozpoczęła lekturę książki, oczywiście od Twojego wiersza i stwierdziła, że poetka musi być niesamowicie mądrą osobą, skoro potrafi przekazać tak wspaniale, tak ważne treści. Zapytała gdzie można Twoje tomiki kupić. To świadczy o mocy Twojej poezji.

30.10.2012

 

Droga Pani Gitto,
Jestem w trakcie zagłębiania się w Pani poezję. Jest cudowna. Mam nadzieję na utrzymanie kontaktu.

Elżbieta Later-Chodyłowa


Pani dr Elżbieta Later-Chodyłowa jest adiunktem w Uniwersytecie Polsko-Skandynawskim w Kopenhadze i moją koleżanką "po piórze". Obie należymy do Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie z siedziba w Londynie… Bardzo cenie sobie znajomość z urocza osoba jaka jest Pani Elżbieta.

 

Pani Gitto to był wielki zaszczyt i ogromna przyjemność móc gościć Panią w moich skromnych progach. Dziękuję również za wspaniałą strawę dla duszy w postaci Pani poezji.

Arek i Iwonka

 

Pani Gitto!  Widziałam film o Pani występie poetyckim w Polsce. Pani polszczyzna jest bardzo staranna i należy Pani do Poetów, którzy magnetyzują ludzi - znów tak wiele w jednej osobie...

L. Komaiszko - Belgia

 

Twoja strona jest imponująca.

Barbara Jendrzejewska - poetka z Bydgoszczy

 

Witam Panią serdecznie, dziękuję bardzo za miłą rozmowę, a przede wszystkim za piękny wieczór autorski, który pozostanie na długo w pamięci. Żałowałam, że obowiązki uczelniane nie pozwoliły mi pozostać do końca, ale myślę, że uda mi się z Panią zobaczyć może na kolejnym spotkaniu prezentującym Pani poetycki dorobek. Pozdrawiam i życzę wielu twórczych inspiracji.

dr Izabela Wyszowska

 

Pani książka "ZWIERZENIA" zachwyca zarówno treścią jak i okładką oraz obrazami róż. Czytałam ją spokojnie bez pospiechu i cały tydzień byłam pod jej wrażeniem. Przeczytałam ponownie i przezywałam wszystko od nowa... Opisaną miłość, zaufanie, niepewność, tęsknotę i nadzieję na szczęście. Najbardziej spodobał mi sie wiersz zatytułowany „DESZCZ” ze względu na zawarty  liryzm, elegiczność, poczucie słabości połączone z zaufaniem do mężczyzny. Natomiast w wierszu „CZEKOLADKI” bardzo spodobała mi się puenta "życie to jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co ci się trafi

Helena i Sławek z Mińska - czytelnicy
 
 

Czytałem twoje wiersze, które były zamieszczone w tym artykule, który mi przesłałaś. Bardzo ciekawe, wzruszające i bardzo prawdziwe! Z życia wzięte.

Maciej Malinowski - czytelnik

 

Jestem zafascynowana Pani twórczością. Pozdrawiam serdecznie.

Teresa Klimek - czytelnik

 

Wspaniała poezja!

Jestem pod wrażeniem. Nie poznałem Pani wcześniej. Bardzo proszę o informację, gdzie mogę kupić Pani tomiki wierszy i czy będzie Pani miała w tym roku jeszcze jakieś spotkania autorskie?
Piotr Dybowski - czytelnik
 
 

Ja, od dawna miłośnik Pani osobowości i dokonań, przesyłam serdeczne Pozdrowienia i Wielkie Gratulacje z powodu tak pięknie rozkwitającej twórczości.

dr Radek Grodzki - czytelnik

 

Gratuluję osiągnięć, dobrych recenzji, usmiechu i ciągłej postawy twórczej.

Romana Więczaszek - poetka i dziennikarka

 

Zapoznałam się z Pani twórczością. Poezja piękna, mądra, syntetyczna. Moją szczególną uwagę zwróciły wiersze: "Nadgodziny", "Scenariusze", "Morska Latarnia", "Ideały", "Dwie Rasy", "Dotyk".

Barbara Adamkiewicz -poetka z Wrocławia

 

Pani strona jest tak urocza jak osoba, którą prezentuje.

dyr Roman Kawecki

 

Piękna zmysłowa Kobieta, wrażliwe wiersze, profesjonalna strona... Cieszę się, że jestem w gronie osób, które - choć nie bezpośrednio - miały okazję i przyjemność Cię poznać... Pozdrawiam serdecznie

Marian W. z Rzeszowa
3 czerwca 2011

 

Dziękujemy. Na twoja stronkę weszłam bez problemu, jest super, przejrzałam i chętnie będę czytać.

Halnka i Edward Radziszewscy

 

[...] zdrowie jest Pani niezbędne do obsypywania nas czytelników swoimi wierszami, pięknie pachnącymi, pełnymi kobiecego ciepła i wyjątkowego nastroju wierszami, które pozwalają na głęboką refleksę nad życiem.

mgr HALINA ZASZKIEWICZ - psycholog

 

Każdą komórką, każdym oddechem - miłość do życia płynie z tych wierszy i ta ciepła, kobieca tak często będąca w pogardzie dzisiejszego świata. Dziękuję, że jesteś :-))

Jan Aleksandrowicz - Nowe Warpno

 

Gitto, Twoja poezja jest piękna a Ty wyglądasz zachwycająco !

Teresa M - Rzeszów

 

Stronka jest profesjonalna - wspaniała, ciekawa, kolorowa i na pewno przyciągnie wielu Pani Sympatyków

Barbara Jendrzejewska - klub literacki "Modraczek"

 

Gratuluję pieknej  strony  internetowej - bardzo  profesjonalna.

dr Dariusz Tomasz Lebioda

 

 

Poezja Gitty Rutledge to wiersze klejnoty,skończone w swej piękności pełne głębokich emocji z nostalgiczną nutą za realną miłością. Artystyczna wirtuozeria nasycona potężnym ładunkiem miłości tworzy wspaniały obraz niezwykle wrażliwej duszy autorki.To poezja na najwyższym poziomie i zrozumiała dla każdego.

Ryszard Ścibor - poeta

Obowiązkiem poety jest pouczać i nauczać, nie dawać poklasku rzeczom stworzonym tylko na poklask i dla własnej chwały. Jak wielka sprawa została Pani powierzona! Może Pani ingerować w kwestie ludzkiego serca...Niech Bóg Pani błogosławi na kolejne lata rozpalania naszych serc!

Dominika