Oficjalna strona poetki Gitty Rutledge Gitta Rutledge.com

Przeczytaj ten artykuł na chodziez.naszemiasto.pl

W ubiegły piątek w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży, odbyło się spotkanie literackie z polsko-amerykańska poetką Gittą Rutledge.
 
zdjęcieAutorka debiutowała w 2008 roku zbiorem wierszy pt. „Labirynt”, później ukazały się kolejne tomiki: „Fascynacje”, „Zwierzenia”, „Namiętność”. W opracowaniu u wydawców znajdują się dwie kolejne książki autorki: „Żar uczuć” oraz „Oczarowanie”.
 
Twórczością poetki zachwyca się coraz szersze grono czytelników, miłośników poezji, dla których subtelne, balladowe liryki to źródło wiedzy o człowieku – jego wyborach, porażkach, decyzjach i uczuciach. Każdy utwór to pewnego rodzaju synteza, podsumowanie naszej przeszłości. 
 
- Poetka wraca pamięcią do ważnych przeżyć egzystencjalnych związanych z emigracją i miłością. Wszystkie te zwierzenia są wyjątkowo kobiece i delikatne, świadczą o wyjątkowej wrażliwości.
 
Gitta Rutledge opowiadała chodzieskiej publiczności o swoim życiu, Ameryce i przygodzie z liryką. Z nieskrywanymi emocjami deklamowała słuchaczom swoje wybrane utwory, wyjaśniając przy tym genezę ich powstania. 
 
Na zakończenie poetka przygotowała dla wszystkich miłą niespodziankę w postaci zakładek do książek z dedykacją i literackim przesłaniem.